İnstagram Butik Sayfa Büyütme

Instagram’da bir butik hesabınız varsa bu sayfanızı nasıl büyütebilirsiniz? butik sayfa büyütme nasıl yapılır?  İlk önce günlük paylaşım trendlerini ve topic olan olan şeyleri doğru ve zamanında yakalamalısınız. hashtaglari doğru biçimde kullanmalı, takipçi kitlenizdeki kişileri potansiyel müşterilerinizden birileri olacak şekilde gerekmektedir. 

Bu şekilde butik sayfanızın kurumsal bir hava yaratması, İnstagram profilinin bio kısmında web sitesinin bulunması gerekiyor. Web sitesinin de aynı şekilde kurumsal, prestijli sahip olması, çekilen fotoğrafların butik sayfa yapısına ya da satışı yapılan  hizmet ya da ürünlere uygun olacak şekilde paylaşılması gerekmektedir.

İnstagram Butik Sayfa Stratejileri

Instagram butik sayfası nasıl büyütülür stratejisi yaratmak için aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz. Günlük rutin işleyiş ile beraber hesabınızı prestij kazanma yolunda ilerletmeniz gerekmektedir. Beğeni ve yorum sayınızın yüksek olması, takipçi artışınızın düzenli olması, storylerinizin izlenmesi ve en önemlisi takipçilerinizle etkileşim içinde olmanız gerekmektedir. Bahsedilen her bir durumun kendine göre avantajı ve dezavantajı vardır. 

Örneğin like sayınızın düzenli bir biçimde artması sizin için hedef kitleniz olan insanların için de “Keşfet” kısmına çıkmanıza imkan sağlayacak. Takipçi sayınızın artması, diğer kullanıcılara önerilen hesaplardan biri  olarak gösterilmenize imkan sağlayacaktır. Instagram butik hesabı büyütmek için aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kurumsal, prestij sahibi bir hesap oluşturun. Rakip analizi yapın. Beğenileriniz artırın. Bu şekilde keşfete düşme ihtimaliniz artacaktır. Etiket ve Hashtag seçimi yaparken doğru seçimler yapın. Markanızın prestijine uygun kaliteli içerikler paylaşın.

Butik Sayfa Büyütme Yolları

Butik hesabı yaratmak için öncelikli hedef kurumsal ve prestijli bir yapıda hizmet vermekten geçmektedir. Bu noktada hesap için web sitesi, logo, paylaşımlar, diğer platformlarda sosyal medya profilleri, videolar ve içerikler hazırlamalısınız. Tüm bunlar belirli bir düzende  ve belli bir hedef kitlenin ilgisini çekmek paylaşılmalıdır. Bu sayede takibinizi hedeflediğiniz kullanıcılar profiliniz ve paylaşımlarınızın bütünlüğü  ve güvenilirliği konusunda daha iyi düşüneceklerdir. 

Bunun yanında Medya 180 ‘den sipariş vereceğiniz instagram paketlerinden biri de  butik sayfanızın büyümesine yardımcı olacaktır. İlk başta takipçilerinizin ve beğenilerinizin yüksek olduğunu gören kullanıcılar sizi takibe alacaktır. Böylece butik sayfanızın büyümesine yardımcı olabilirsiniz.